31.03.2020 :
Bedelli Askerlik Getirilebilir

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, twitter hesabından yaptığı açıklamada; Sağlık sistemindeki yetersizlikleri gidermek üzere bedelli askerliğin gündeme gelebileceğini, elde edilecek gelirin sağlık sistemine aktarılarak SMA hastalarının tedavisinde kullanılabileceğini açıkladı.

Mustafa Destici mesajlarına şöyle devam etti;

1) Ülkemizde yaklaşık 2000 (ikibin) civarında SMA hastası (ağırlıklı olarak çocuk) var. Öncelikle Rabbim acil şifalar versin.

2) Üzücü olan şu ki bunların önemli bir kısmı ilacına ulaşamadıkları (parasal değerini karşılayamadıkları) için hayatlarını kaybediyorlar.

3) Bu durum ülkemiz adına utanç verici, milletimiz ve aileler içinde kahredici bir durum. Bunun mutlaka ama mutlaka çözülmesi şart.

4) Kaynak bulunamıyorsa bizim önerimiz değişik fonlarda milyarlarca TL para var ve farklı alanlarda harcanıyor. 2 Milyar USD buraya ayrılsın.

5) Ya da; Bedelli askerliğe ilkesel olarak karşıyım. Lâkin oluşacak kaynak buraya aktarılıp 2000 canımız hayata tutunacaksa bu da yapılabilir.

24/05/2017

Bu haber 6737 kişi tarafından okundu.

Bu Habere Yorum Yap
Bu habere yorum yapılmadı.

 

adınız ve soyadınız lütfen! minimum 7 karakter! maksimum 50 karakter!.   zorunlu alan. minimum 20 karakter. maksimum 500 karakter!

Sayısal Yazılım

Neden Liberal Gazete?

bilgi@liberalgazete.com

© Copyright - 2013 Liberal Gazete