Ağrı'da Sağlık Hizmetleri Konusunda Ciddi Aksaklıklar Var
Ağrı'da Sağlık Hizmetleri Konusunda Ciddi Aksaklıklar Var

HDP'li Koç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Gürbülak Köyü'nde daha önce sağlık ocağı olarak hizmet veren yerin yaklaşık 5 yıldır kapalı olduğunu, Patnos'a bağlı Doğansu Beldesi'nin de sağlık ocağı arsası bulunduğunu ancak sağlık ocağı olmadığını söyledi.

Patnos Devlet Hastanesinin alt katlarının su altında olduğunu, cenaze yıkanacak alan bulunmadığını iddia eden ve fotoğraflar gösteren Koç, yetkililerin duyarsız kaldığını ileri sürdü. Koç, Doğubayazıt Devlet Hastanesi'nin de durumunun benzer olduğunu kaydetti.

Ağrı'da ambulans sorunu bulunduğunu da savunan Koç, vatandaşların ambulans hizmetinden yararlanamadığını ifade etti. Koç, ayrıca ilde bir tıp fakültesi kurulması gerektiğini de dile getirdi.

Koç, Doğubayazıt Devlet Hastanesine 1 Mayıs'ta doğum için giden bir vatandaşa ebelerin kötü muamelede bulunduğunu öne sürerek, bu iddiaların araştırılması için Adalet Bakanlığının devreye girmesini istedi.

Gazetecilerin, Trabzon'da bir hekime karşı şiddet uygulandığını hatırlatarak değerlendirmesini sorması üzerine Koç, HDP olarak, sağlık çalışanlarına karşı şiddetin daima karşısında olduklarını belirtti.

Koç, sadece kanun çıkarmanın bir önemi olmadığını, sağlık çalışanlarına şiddete karşı gerçek anlamda önlem alınması gerektiğini bildirdi.

07.05.2020

Bu haber 1813 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.