Türkiye Birçok Yelpazede Alt Liglere Düştü
Türkiye Birçok Yelpazede Alt Liglere Düştü

CHP Ankara Milletvekili Ünsal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, ifade özgürlüğünden uzun tutukluluklara, polis şiddetinden medyaya yönelik baskılara, cezaevlerinin durumundan Anayasa Mahkemesi'nin işlevsizleştirilmesine kadar birçok yelpazede alt liglere düştüğünü öne sürdü.

"Hak ve özgürlüklere ilişkin halihazırdaki maddeleri uygulamayan ve dikkate almayan hükümetin, hak ve özgürlükler için eylem planı hazırladığını" ifade eden Ünsal, şunları kaydetti:

"Tek adam sistemi, demokrasi ve özgürlükleri yok etmiştir. Bu eylem planı, açıkça bunun kabulüdür. İnsan Hakları Eylem Planı, samimi ve gerçekçi değil. 19 yıldır neredeydiniz? Kendi elleriyle yok ettikleri insan hakları için eylem planı oluşturmak yerine ihlalleri yapmasaydınız zaten sorun çıkmazdı. Eylemden, plandan önce yapılması gereken şey Anayasa'nın, yasaların, uluslararası sözleşmelerin uygulanmasıdır. Uygulanırsa hak ihlalleri de büyük ölçüde bitecek."

İnsan Hakları Eylem Planı'nda bahsedilen sorunların, AK Parti döneminde başladığını ya da tavan yaptığını savunan Ünsal, "insan haklarını bitiren iktidarın, eylem planı açıklamasının gülünç olduğunu" söyledi.

07.03.2021

Bu haber 2204 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.