Ülkede İnsan Hakları Konusunda Eksiklikler Var
Ülkede İnsan Hakları Konusunda Eksiklikler Var

Ömer Faruk Gergerlioğlu, İçişleri Bakanlığınca kabul edilmemesine rağmen, Türkiye'de geçen yıl 7, OHAL döneminde ise 28 kişinin kaçırıldığını öne sürdü. "Ülkede insan hakları konusunda eksikliklerin bulunduğunu, insan kaçırma, işkence ve kötü muamele olaylarının görüldüğünü" iddia eden Gergerlioğlu, geçen yıl kaçırılan kişilerden 6'sının Ankara Emniyet Müdürlüğünde ortaya çıktığını, 1 kişinin ise halen arandığını ileri sürdü. Gergerlioğlu, kaçırılanlardan ikisinin "işkence ve insanlık dışı muamele" iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu dile getirdi.

Yasaya göre, hamile ve 18 aya kadar çocuğu bulunan kadınların tutuklanamayacağını ifade eden Ömer Faruk Gergerlioğlu, bazı hakimlerin yasayı ihlal edip bu kadınları tutukladıklarını savundu. Gergerlioğlu, cezaevlerinde zor durumda bulunan bu kadınların bir an önce tahliyesini istedi. Gergerlioğlu, cezaevlerinde hasta haklarının da ihlal edildiğini iddia etti.

25.06.2020

Bu haber 1761 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.