Ecdadımız Bir Asır Önce Bağımsızlık Mücadelesi Vermiştir.
Ecdadımız Bir Asır Önce Bağımsızlık Mücadelesi Vermiştir.

Milli Mücadele'nin haklı bir davanın var olma savaşı olduğunu dile getiren AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Varlığı boyunca ruhunda ve kalbinde en derin vatan sevgisiyle dolu Anadolu insanları, evlatları genci, yaşlısı, kadını, erkeğiyle bu kutlu mücadelede bizzat cepheye koşmuş, vatanını cansiperane savunarak düşmana geçit vermemiştir. İşgalcilerin ve destekçilerinin karşısına tereddüt etmeden çıkarak her türlü takdire şayan bir direniş göstermiştir. Cephede savaşan askerlerimizin üstünde başında bir şey yoktu, çoğunun ayaklarında çarık bulunmuyordu. Ecdadımız bu yokluk içerisinde başarıyla mücadelesini verdi ve memleketi, milleti korumayı başardı. 23 Nisan 1920'de Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları tarafından Ankara'da yakılan istiklal ateşi, TBMM çatısı altında 100 yıldır milletimizi birbirine kenetlemiştir. Bugün de birlik ve beraberlik heyecanımızı tıpkı Kuvayımilliye ruhuyla ilk günkü kadar muhafaza etmekteyiz. Üzerinde yaşadığımız topraklarda milletimiz birçok zaferi coşkuyla hüznü asırlardır yaşamış ve yaşamaktadır. Bu topraklarda yaşamak her zaman bedel ödemeyi göze almayı gerektirmektedir. Üstümüze düşen görev, millet iradesini çiğnemeye yeltenen her türlü tuzağa karşı dün olduğu gibi bugün de uyanık olmaktır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve o günkü milletvekilleri, komutanlar, askerler, basın mensupları, şehit ve gazileri rahmet ve minnetle anan Güneş, TBMM'nin açılışının 100. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

AK Parti'li Güneş, insanlığın zor bir süreçten geçtiği günlerin yaşandığını dile getirerek, koronavirüsün insanlığı, istisnasız her alanda tehdit eder hale geldiğini kaydetti.

Bu süreçte günlük hayatta olağan dışı değişimler yaşandığını ifade eden Niyazi Güneş, "Dışarı çıkamıyoruz, sevdiklerimizle bir araya gelemiyoruz, mesleklerimizi rahatlıkla icra edemiyoruz, ibadet yerlerimize gidemiyoruz, evlerimizde, odalarımızda tek başımıza haftalar geçiriyoruz. Bu süreç, dünyaya yalnız geldiğimizi ve dünyadan yalnız döneceğimizi, yanımızda sadece yüce Mevla'nın olacağını bize hissettirmekte ve göstermektedir." değerlendirmesinde bulundu.

Güneş, yarın ramazan ayının ilk günü olduğunu anımsatarak ramazanın evlere huzur, bereket, Türkiye, İslam ve insanlık âlemine hayırlar getirmesini diledi.

23.04.2020

Bu haber 909 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.