100. Yıla Yakışır Eğitim Verilerini Paylaşmak İsterdim
100. Yıla Yakışır Eğitim Verilerini Paylaşmak İsterdim

Türkiye'nin eğitimde 100 yılını değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Mustafa Kemal Atatürk'ün, savaş koşullarında laik, demokratik ve bilimsel eğitimin temellerini attığına, eğitimde çağın çok ilerisinde kararlar aldığına işaret etti.

Ülkenin bugün gelinen noktada bu hedeflerin çok gerisinde olduğunu ileri süren Kaya, "Bugün sizlerle milli eğitimimizin 100. yılına yakışır eğitim verilerini paylaşmak isterdim. Ancak geldiğimiz nokta, ne 100 yıla ne de 21. yüzyıla yakışıyor. " görüşünü savundu.

Yıldırım Kaya, Türkiye'de yaklaşık 700 bin öğretmenin işsiz olduğunu; modern, aydın ve eşit bir eğitimin olmadığını da iddia etti.

Türkiye'nin en büyük hazinesinin Atatürk'ün gösterdiği aydınlık yol olduğunu vurgulayan CHP'li Kaya, partisinin Atatürk'ün adımlarını takip ederek yürüdüğünü ve bu yürüyüşün devam edeceğini dile getirdi.

Kaya, partisinin iktidarında eğitimdeki tüm sorunların çözüme kavuşturulacağını, sosyal devleti halkın hizmetine sunacaklarını, öğretmenler arasındaki ayrımı sona erdireceklerini ve öğretmenlere yönelik bir meslek kanunu çıkaracaklarını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bu yıl salgın nedeniyle buruk kutlandığını ifade ederek, "Ama 83 milyon egemenlik coşkusuyla yaşıyor, yüreklerimizdeki yüzüncü yıl coşkusu hep aynı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Nice yüz yıllara." diye konuştu.

23.04.2020

Bu haber 663 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.