Hukuk, Sadece Kadınlar Öldürüldükten Sonra mı Gereğini Yapacak?
Hukuk, Sadece Kadınlar Öldürüldükten Sonra mı Gereğini Yapacak?

Uluslararası sözleşmelerin, kanunların, yönetmeliklerin hiçbirinin uygulanmadığını iddia eden Taşcıer, "Hukuk, sadece kadınlar öldürüldükten sonra mı gereğini yapacak? Kadına yönelik şiddet sosyal medyada yayımlanan görüntüler sonrasında mı dikkatinizi çekecek? Her gün kadınlar öldürülüyor, şiddete maruz kalıyor. Bir tane barbarın sosyal medyada videosu yayınlandığı için cezalandırılacak olması sadece ve sadece göstermeliktir." diye konuştu.

Taşcıer, kadına yönelik şiddetin önlenmesinde İstanbul Sözleşmesi'nin önemli olduğunu belirtti.

CHP olarak İstanbul Sözleşmesi ve Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'un uygulanması için çağrıda bulunmaya, eylem yapmaya devam edeceklerini dile getiren Taşcıer, "İstanbul Sözleşmesi'nin hükümlerini uygulayın, suçluları etkin şekilde cezalandırın. Daha da önemlisi kadına yönelik şiddet bir daha olmadan önleyici tedbirleri hayata geçirin. Kadınlar için hava kadar su kadar önemli olan İstanbul Sözleşmesi'ni tartışmaya açmayın." ifadelerini kullandı.

09.03.2021

Bu haber 3963 kişi tarafından okundu.

Okuyucu Yorumları
Haber Gönderin

LiberalGazete.com basın özgürlüğünün yaygınlaşması, var olan tüm düşüncelerin siyasi temsilcilerini kamuoyuna taşımayı amaç edinmiştir.

liberalgazete.com'un ticari bir faaliyeti yoktur.

  • bilgi@liberalgazete.com

KÜNYE

Yazar Olmak İstiyorum
Yazar Girişi
Üye Girişi
Üye Ol

E-Bülten Kayıt

Haberlerden anında haberdar olun!


Copyright © 2020 www.liberalgazete.com | Tüm hakları saklıdır.